Jak si počínat, když vás doma přivítá rybníček na podlaze

Posted under Business On By


Také jste si rádi hráli, když jste byli malí, venku na silnici před domem, jestliže se tu vytvořily po dešti velké vodní kaluže? Svádělo to častokrát k průjezdu na kole anebo k čvachtání v bahnité lázni. Ti odvážnější se vyzouvali z bot a našlapovali ve vodě bosí. Někdy byla vyhřátá Sluncem a bylo to docela příjemné. Ale jak šel čas, stárli jsme a odrůstali dětskému oblečení, hra v kalužích nás přestala zajímat a jako dospělí jsme se k ní již nevrátili.

instalatérský hasák

Návrat k dětskému brouzdání v kalužích se však může objevit zcela neočekávaně, a to přímo ve vašem domě. Odemknete vchodové dveře a přímo před vámi se v celé své kráse rozprostře malý rybníček. Je vám jasné, že nepochází přímo z nebes, ale že se o jeho výstavbu postarala závada ve vodovodních trubkách. V tu chvíli vás to možná bude svádět vrátit se do dětských let a alespoň na okamžik se tudy bosky projít křížem krážem, ale před tím vás důrazně varujeme, protože voda se již možná mezitím dostala do elektroinstalace, a mohla by to být vaše poslední vodní kaluž v životě.

kapající kohoutek

Jestliže se objeví podobný problém a je zřejmé, že u vás došlo k úniku vody, ihned vypněte hlavní jistič přívodu elektřiny a uzavřete hlavní uzávěr vody. Teprve pak volejte instalatéry pohotovost https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha. Vyplatí se mít na ně zjištěný kontakt předem, abyste zbytečně neztráceli čas a navíc nemuseli kvůli tomu zapínat přístupový bod pro připojení k Internetu.

Instalatéři v takovýchto případech přijíždí většinou do hodiny, mezitím se můžete vyzout z bot, a teprve po vypnutí jističe si tu můžete užít vodní lázeň a postupně likvidovat následky škod. Nezapomeňte intenzivně větrat, aby se co nejdříve odpařila voda a vlhkost a nedocházelo tu k rozvoji plísní. Nemusíte také oklepávat omítku, instalatéři vyhledají místo závady pomocí poslechových tyčí a formovacího plynu, a nebude nutné tu provádět žádné drastické stavební zásahy.