Nejsem účetní, jsem IT odborník

Posted under Business On By


Představte si, že zakládáte IT firmu, která se bude zabývat prodejem počítačových sestav a komponentů a dalšího zboží v sortimentu výpočetní techniky, a k tomu bude provádět montáže a servis stolních počítačů, notebooků, monitorů, tiskáren a dalších zařízení. Máte potřebné znalosti, vybavení, zázemí, zkrátka jste připraveni v podstatě ihned začít. Jenže nejste odborníci v oboru účetnictví, kam patří správa majetku, daňová přiznání a platby a evidence příjmů a výdajů. Teoreticky byste to mohli provádět sami a zakázáno to rozhodně není, a mohli byste postupovat klidně postaru s tužkou a papírovým sešitem v ruce, jenže ve hře je tolik účetních položek, že se z toho můžete zhroutit.

daňová evidence

A kdyby jen to, nejhorší na tom je fakt, že vaše podnikání zajímá především státní sektor, který se stará o to, abyste odváděli veškeré povinné odvody do státního rozpočtu, a uděláte-li někde chybu, nikdo vám ji neodpustí. Sankce za chybné zpracování účetních položek a daňových záležitostí jsou značné a riskovat v tomto směru se rozhodně nevyplácí. Stát vám možná v tomto směru připadá jako výběrčí daní ve známé pohádce z roku 1952 „Pyšná princezna“, částečně máte pravdu, ale to neznamená, že to můžete brát na lehkou váhu. Zatímco pohádka je jen pohádka, která nám může naznačit a poskytnout některé důležité informace jako pouhé podobenství, my se musíme k těm „výběrčím daní“ postavit zpříma s jasnými argumenty, aby nebyl důvod k nějakému maléru.

zpracování účetnictví

Každý rozumný podnikatel, ať už se pustí do jakékoli činnosti, neriskuje zejména s tím, co souvisí se státním sektorem, a využívá služeb profesionálů, kteří vedou účetnictví v Praze 4 https://jkcredit.cz/sluzby/ucetnictvi-danova-evidence/ spolehlivě, precizně a důsledně. Ohlídají za vás to, s čím byste mohli mít potíže, a pamatujte, že „neznalost zákona není omluvou“, a že se vás nebude nikdo ptát na důvod, proč jste zapomněli na tamto a tamto, a proč máte ve své daňové evidenci fatální chyby.