Proč je dezinfekce vzduchotechniky nezbytná

Posted under Business On By


Stále více domácností si instaluje klimatizaci. A to se dá s ohledem na pokračující globální změny klimatu pochopit. Léta se stávají stále teplejšími, a tak i ve zděných domech, kde býval obvykle i v horkých dnech chládek, je dnes těžké být. Zvláště pokud máte doma malé dítě či seniora, neboť právě tyto skupiny jsou na teploty nejcitlivější. Ovšem pokud si klimatizaci nainstalujeme, nesmíme zapomenout se o ni také starat. A to je něco, co mnoho majitelů zanedbává. Jistě, naprostá většina jejích částí není vidět, avšak to neznamená, že se nemohou poškodit a že nepotřebují péči, aby dlouho vydržely.

rozvod klimatizace

Tou asi nejzanedbávanější částí péče je pravidelná dezinfekce vzduchotechniky Tauris Plus. Většinou si myslíme, že stačí jen občas vyměnit filtr, pokud vůbec. Avšak to není pravda, a pokud tento bod opomineme, může se nám velmi dobře stát, že klimatizace začne místo pomáhání škodit. Je pravdou, že vtahuje vzduch zvenčí. Ten je často poměrně vlhký, a ona vlhkost se usazuje jak na stěnách, tak na filtru samotném. A vlhké, teplé prostředí je pak ideální pro množení nejrůznějších bakterií a hub. Jejich spory jsou přitom mnohdy tak malé, že běžným filtrem projdou bez větších problémů. O tom, jaký to má následně vliv na naše zdraví, se není třeba rozvádět.

vývod klimatizace

To je také hlavní důvod, proč bychom měli investovat peníze do pravidelných kontrol a čištění, které bude zahrnovat právě i dezinfekci. To vše je navíc nejlepší nechat na odbornících, kteří mají jak potřebné vybavení, tak i speciální čisticí prostředky a navíc i znalosti a zkušenosti, jak danou práci provádět.Bohužel, hlavním problémem pro většinu lidí je v tom, že tito odborníci si za svou práci nechají zaplatit. A vzhledem k tomu, že klimatizace může fungovat zdánlivě bez problému, i když na nás vyfukuje bakterie a další mikroorganismy, to považujeme za zbytečnost. Nárůst respiračních onemocnění by nás však měl varovat, abychom ani toto nepodceňovali. Nemuselo by se nám to totiž vyplatit.