Rekonstruujeme sportovní areál

Posted under Business On By


Zdědili jste nebo zakoupili sportovní areál, například jízdárnu a stáje a chcete se věnovat jezdeckému sportu více do hloubky? Rádi byste tu pronajímali prostory pro ustájení a provozovali výuku jízdy na koni nebo vyjížďky do přírody? O jezdectví je v naší zemi velký zájem, prokazují to nejen dostihové závody, jako je Velká pardubická, ale i parkur a moderní pětiboj.

lešení na stavbě

Jestliže je váš areál poněkud zastaralý svou koncepcí anebo zchátralý a vyžaduje stavební rekonstrukci, může se vám tu hodit pronájem lešení.

Rekonstrukce střechy a krovů – lešení využijete v případě, že budete likvidovat stávající střešní krytinu a demontovat latě a krovy, abyste je nahradili novými. Teoreticky to lze provést i bez lešení, ale jestliže je lešení vystavěno až k horní hraně zdiva, kde začíná obvodový věnec, je to svým způsobem bezpečnostní pojistka – kdyby se někdo naklonil přes okraj stavby, lešení zabrání nechtěnému pádu.

pronájem lešení

Přístavba – lešení se hodí i tam, kde chcete ke stávající budově přistavovat další objekt nebo ten stávající rozšiřovat. Lešení oceníte zejména u vyšších staveb, která zasahují do několika pater.

Fasáda – velmi často je lešení potřebné pro zateplování domů a výstavbu fasády, ve vašem případě to může být například zateplení minerální vatou a následný obklad ze dřeva či z kamene, to vše je čistě přírodní materiál, který velmi dobře izoluje teplo, čímž dosáhnete i velmi vysokých úspor za vytápění.

Kamenné budovy – jestliže působíte například na Kladensku či Rakovnicku a váš areál je vybudován z opukového kamene, což je stavební materiál hojně využívaný právě v této lokalitě, můžete lešení využít k tomu, abyste otloukli stávající omítku a ponechali dům v takové podobě, která zvýrazní krásu kamenné stavby. Zateplíte prostory pouze zevnitř, zvenčí bude patrné krásné opukové zdivo, a i to bude dostačující k tomu, abyste ušetřili za vytápění.