Rekonstruujeme svépomocí rodinný dům

Posted under Výrobky On By


Rozhodli jste se rekonstruovat svépomocí rodinný dům či rekreační objekt a troufáte si zastoupit profesionály i v zednických pracích? A bude součástí vaší práce i tvorba omítek a zateplování objektu? Pak by se vám tu mohlo hodit i armovací pletivo RESTYLEN eshop.sepas.cz. Armování stavebních konstrukcí je obvyklý proces, který znají stavbaři již mnoho let. Kupříkladu bez armování se neobejde žádná železobetonová stavba mostních kleneb. Kdybychom postavili betonový most bez armovacích kovových prvků, již v průběhu stavby by se pravděpodobně zřítil, aniž by byl podroben nějaké zátěži. Armování betonu ocelovou výztuží si tedy klade za cíl zejména zajištění pevnosti a houževnatosti samotné stavby.

stavební lešení

Armování ocelovými dráty či pletivy se osvědčilo i při výstavbě omítek, a to zejména na komplikovaných materiálech, kde by soudržnost vápenné omítky nebyla dostatečná, a kde by povětrnostní vlivy snadno způsobily její odpadávání. Kupříkladu kdybychom chtěli omítnout dřevo nebo heraklit, anebo holý beton s hladkým povrchem, byl by to bez armování problém.

stavební práce

Armovací pletivo RESTYLEN se dobře uplatní i při zateplování domů polystyrenem anebo minerální vatou. Tyto izolační materiály vyžadují použití armovacího pletiva, jinak bude mít vápenná omítka vůči podkladu nedostatečnou přilnavost a soudržnost a stavební práce pak nebudou mít požadovaný efekt. Kovové pletivo se postará o to, aby i svépomocná rekonstrukce a zateplování fasády probíhaly tak, jako kdyby práce prováděl profesionál, a vy se pak nebudete muset stydět za svůj amatérský výkon.

Práce s RESTYLENEM je snadná a s jeho aplikací si poradí každý šikovný kutil. Důležité je jen vědět, že tato technologie existuje, a že vám může být nápomocná v interiéru i v exteriéru na velmi rozmanité typy staveb, zejména při rekonstrukci a sanaci omítek a stávajícího zdiva.