Upadl vám knoflík?

Posted under Výrobky On By


Přece nebudete vyhazovat košili kvůli tomu že vám upadl knoflík. Buď si ho přišijete sami, což je otázka pár minut práce, a nebo si ho necháte přišít u švadleny, pokud si na to netroufáte. Drobné opravy oděvů většina lidí zvládne doma, ti zručnější dokážou klidně i zkrátit nohavice nebo vyměnit zip na bundě. I ve větších městech je dnes celkem problém najít schopnou švadlenu, která opravuje oděvy, protože lidé si zvykli že můžou bez problému oblečení vyhodit a hned si koupit nové. Malé podniky, kde švadleny nejen šily na zakázku, ale i opravovaly oblečení, tak postupně zanikly. Protože se sem ale začalo ve velkém dostávat oblečení ze zemí třetího světa, které je sice levné, ale rozhodně ne kvalitní, začali si lidé kupovat spíše méně věcí za vyšší ceny, a tak logicky chtějí opravit drahou bundu nebo sako.

pomůcky k šití

Abyste si mohli nejen opravovat oblečení ale třeba i něco nového ušít, musíte umět šít na stroji. Je to dovednost, která rozhodně najde v dnešním světě uplatnění. Díky šití na stroji si můžete šít spoustu dekorací do domácnosti, různé doplňky, ložní prádlo i oblečení. Mnoho maminek na mateřské se naučilo šít, aby mohly dětem šít oblečení. Za prvé takové kousky většinou nikde nenajdou, protože si mohou vybrat látku podle sebe, a za druhé je to vyjde levněji, protože děti mají často jeden kousek oblečení jen na pár dní, než se jim ho podaří poničit.

barevné nitě

Textilní galanterie vám umožní všechno toto dělat i doma. Musíte si nakoupit všechno co budete potřebovat, a to najdete právě v galanterii. Látky, nitě, jehly, ale i stuhy nebo třeba knoflíky či zipy jsou věci, které se nakupují v galanteriích už desítky let. U nás najdete obrovský výběr, skvělé ceny a dokážeme vám i poradit co budete všechno potřebovat třeba k opravě nebo k šití. Naučte se opravovat oblečení, rozhodně se to vyplatí. Pokud to na něm není na první pohled vidět, použijte ho alespoň na domácí nošení.