Home Partner-šikovné vedení účetnictví

Posted under Business On By


Účetnictví od firmy Home Partner pro Bytová družstva a Bytová společenství má určité zvláštnosti, ale rozhodně v tom nehledejte jakékoli problémy a podobně. SVJ právě to má trochu jiné. Tak se na ně pojďme podívat, co vy na to? První věcí je, že se jedná o neziskovou organizaci. Co to znamená? Nejedná se o čisté podnikání, kde jde jen o vydělávání hodně peněz a objemný finanční zisk. Společenství vlastníků či bytových družstev? Zde je třeba vést dvojí účetnictví a firma Home Partner to naprosto luxusně respektuje a přesně tak účtuje. Je e nutné, aby vlastníci bytů dobře věděli, jaké je vyúčtování, co se děje s jejich penězi a majetkem.

byty

Majitel bytové jednotky má nárok na vyúčtování, které obdrží každým rokem. Každý rok majitel bytové jednotky na daný bankovní účet pod svým specifickým číslem posílá určité peníze. Jedná se tedy o jakousi zálohu. Část jde do případných oprav daného domu jak exteriéru či společných prostor jako jsou výtahy, zábradlí a podobně. Nějaké peníze jdou na popelnice, na úklid a také na topení a vodu. Každým rokem pak dostávají vyúčtování. Je dobré, aby si vlastník zajímal, zda nemá nějakou pohledávku. Každý vlastník dle svého poměru plochy svého bytu ručí za dluh společnosti. Tedy družstva či společenství.

byty

Jelikož jeho pohledávka není právně vymahatelná, pak ji budou muset zaplatit ostatní vlastníci, což není tak trochu fér? Vše se prostě účtuje. Firma Home Partner veškeré vyúčtování provede, vše potřebné rozešle a dá vědět každému majiteli bytové jednotky, zda má přeplatek či nedoplatek. Určité peníze chodí i na odměnu pro daného správce domu. Právě toto účtování SVJ je velmi náročné a dá hodně zabrat, aby vše bylo v pořádku a v pohodě. Proto je vlastně nejlepší, aby se dané Bytové družstvo či Společenství vlastníků právě obrátilo právě na firmu Home Partner. Na Home Partner se dá vždy ale spolehnout.