Koberec zobrazuje váš vztah k hygieně a smysl pro pořádek

Posted under Business On By


Když jste pozváni na návštěvu k vašim přátelům, a vstoupíte do jejich příbytku, budete se pochopitelně bavit o tom, jak se vám daří, co je nového, kam zamíříte na dovolenou, s čím byste potřebovali poradit nebo pomoci atp. Teprve pak, ve zbytku času, zaměříte pozornost kolem sebe na bytový interiér, a začnete vnímat nejbližší předměty a prostor, zda je dostatečně čistý či uklizený. Možná si v této souvislosti neuvědomujete, že vaše návštěva si pravděpodobně nebude detailně prohlížet, zda je utřený prach na okenním parapetu nebo dostatečně vyleštěný nábytek či sklo na obrazech a svítidlech, upoutá ji však pozornost na váš koberec, sedací soupravu a konferenční stolek – tedy věci, co jsou jim nejblíž.

obývací pokoj

Stručně shrnuto – vaší vizitkou, co se týče smyslu pro pořádek a hygienické návyky, je čistota křesla, kde sedí, a kromě stolku před nimi i koberce, kterého se dotýkají jejich chodidla. Udržet v čistotě konferenční stolek je velmi jednoduché, a při troše snahy i sedací soupravu, kde mnohdy stačí pravidelně vyklepávat a prát přehozy, ovšem s kobercem to tak jednoduché nebude. A vězte, že právě na něj, pokud jsou sedačka a stolek čisté, zatímco koberec ne, spočine pohled snad každého, kdo k vám vstoupí.

žena na koberci

Koberce mají tu nepříjemnou vlastnost, že velmi ochotně absorbují vše, co se kolem nich objeví. Rozlitá káva, červené víno, kečup – to jsou jen třešničky na dortu, problém je zejména ve žluklém tuku uniklém ze smažení a vaření jídel a také ve vašich bosých chodidlech. Jestliže nepodnikáte alespoň občas čištění koberců v Praze 10 modryzralok.cz speciálním strojem, budou se na kobercových vláknech i přes pravidelné vysávání vysavačem objevovat vyšlapané cestičky a tkanina také začne nepříjemně páchnout čpavým, kyselým odérem, připomínajícím žluklé máslo. A o další typický kobercový zápach se postarají vaše chodidla nebo ponožky, odkud se mezi textilní vlákna vetře váš pot a spolu s ním i bakterie, co jej rozkládají a jsou pak zdrojem této typické „vůně“.