Prožijte svůj maturitní ples naplno

Posted under Výrobky On By


Moudrá přísloví praví, že bychom měli svůj život žít v přítomnosti „tady a teď“ a prožívat jej tak, jako by to bylo naposledy. Samozřejmě se tím nemyslí žít rozmařile, bez rozmyslu a bez soucitu a lásky k druhým živým bytostem, jde o schopnost svůj život skutečně emocionálně procítit v přítomném okamžiku. Některé události navíc nelze zopakovat, a zejména těch bychom si měli nejvíce považovat a soustředit na ně svou pozornost. Mezi ně patří i maturitní plesy. Plesy se pořádají každý rok, máte možnost zavítat na ples reprezentační, benefiční nebo dokonce maškarní, ale ten maturitní, který se týká právě vás, je jen jednou za život. Nevstoupíte dvakrát do stejné řeky a pro maturitní ples to platí dvojnásob.

maturitní ples

Věnujte pozornost garderobě – jedním ze zásadních bodů příprav na tuto událost jsou šaty na maturitní ples. Je obtížné někomu radit, jak by měly vypadat, a na co se soustředit při jejich výběru, podstatné ovšem je, abyste se v nich cítily jako ve své kůži, tedy pohodlně, příjemně a radostně. Když šaty škrtí, koušou, svírají a svědí kvůli nim pokožka, pokazíte si tím celý večer. Stejně důležitá, a možná i důležitější, je plesová obuv. Měla by sice budit dobrý estetický dojem, ale na pohodlí rozhodně nezapomínejte.

pozor na alkohol

Opatrně s alkoholem – žádný ples nemůžete prožít naplno, jste-li od sebe sama „odpojeni“. Alkohol v tomto případě funguje podobně, jako operační anestetikum, protože operaci nikdo nechce naplno prožít kvůli nesnesitelné bolesti. Alkohol tlumí emocionální část vaší osobnosti, a to přece nemáte zapotřebí.

Přizvěte kameramana – fotografie a zejména kvalitně nasnímané a sestříhané video potěší každého, kdo se na maturitní ples těší a chce si jej doopravdy užít. Video si pak budete moci prohlédnout za pár let znovu a alespoň pomyslně se vrátit do těch šťastných let, o kterých zpívá Pavel Lohonka (Žalman) v písni „Dálnice č. 5“, kdy sedmnáctiletí mnohdy vnímají život tak, že „tančí kolem nich“.