Jak si poradit se sestavením nábytku

Posted under Business On By


Socialismus přinášel lidem řadu výhod a tvrdit o této době, že to byla děsivá totalita, je poněkud zkreslené. Byla to doba plná dobrých i špatných jevů a událostí a k těm příznivým patřila i výroba nábytku ze zákaznického pohledu. Když jste si totiž chtěli pořídit kupříkladu nábytkovou stěnu do obývacího pokoje nebo kompletně vybavit dětský pokoj, dovezli vám z obchodu nákladním autem hotové kusy, které stačilo jen pokládat na své místo, případně sestavit jako sektorový nábytek po jednotlivých skříňkách. Během krátké doby jste měli hotovo a zvládli jste si nábytek rozmístit do obytného prostoru svépomocí.

vestavěná skříň

Když si ale chcete pořídit dětský a obývací pokoj jako kompletní sestavu dnes, nákladní auto vám přiveze hromadu kartonových krabic a v nich desky, latě, čepy, šrouby, vruty, podložky a sadu imbus klíčů. Prostě tady máte stavebnici, a hrajte si. No jo, ale co když nám schází zkušenosti a nikdy jsme nic takového nepodnikli? Jak si poradit, abychom s citem zašroubovali vruty tam, kam patří, aby neprolezly skrz desku na druhou stranu a abychom nějaký díl nezaměnili s jiným, a pak by to znamenalo již nevratné poškození některých dílů?

nábytek v domě

Výrobci nábytku si příliš nelámou hlavu tím, co se bude dít na zákaznické straně, a tak se musíme spoléhat sami na sebe, a pokud to nejde, tak si musíme zavolat někoho zkušeného a šikovného na pomoc. Montáží nábytku Praha http://www.odnesto.cz/montaze-a-demontaze/ se zabývají i stěhovací firmy, mají to v běžném popisu práce a není podmínkou, že se zároveň musíte kamsi přestěhovat. Postačí, pokud se s nimi domluvíte na termínu montážních prací a umožníte jim přístup do volného prostoru, kde mohou předvést, co umí. Stěhováci jsou zároveň pojištění, nemusíte tedy mít obavy, že by vám zničili drahý nábytek, odešli, a vám zbyly jen oči pro pláč. K poškození nábytku však dochází pouze zřídka, velice výjimečně.