Kamarádčino bydlení

Posted under Peníze On By


V dnešní době, pokud chcete si pořídit nějaký dům anebo byt, tak samozřejmě k tomu budete potřebovat veliký obnos peněz. A pokud nemáte veliký obnos peněz, tak samozřejmě také budete potřebovat nějaký úvěr nebo půjčku, anebo přímo už nějakou hypotéku. Jenomže je také problém, že mnoho lidí se v hypotékách ani moc nevyzná. Mnoho lidí mi říká, že vůbec neví, jaký druh hypotéky by si měli vzít. A já hloupá jsem jim řekla, kolik asi tak druhů hypotéky může být? Opravdu jsem si myslela, že jenom hypotéka pro podnikatele anebo klasická hypotéka pro rodiny a nebo jednotlivce. Jenomže potom jsem se dozvěděla, že existuje také nebankovní americká hypotéka.

Vypočítejte si své úroky.

Byla jsem docela hodně překvapená, co to asi může znamenat. To je jako, že si vezmete hypotéku a není to od banky? Opravdu bych se bála si vzít nějaký finanční produkt, který není garantován bankou. Byla jsem opravdu hodně překvapená, že tohle vůbec existuje. Vždyť všude ve zprávách a v televizi říkají, že lidé si nemají brát půjčky od nebankovních společností, ale e i tak jsem se šla raději zeptat do banky. I když to je nebankovní americká hypotéka v bance mi řekli, že prý se nemám vůbec čeho obávat, že prý nebankovní americká hypotéka je velice oblíbená a prý není oblíbená jenom u párů nebo manželů, ale taky dokonce u jednotlivců.

Peníze jsou důležité.

Těšilo mě, že nebankovní americkou hypotéku si může vzít i jednotlivec. Tohle pro mě byla absolutní novinka. Tak jsem potkala kamarádku a zeptala jsem se jí, jestli už také vůbec má hypotéku, kterou si přála. A ona si ji přála se svým partnerem a synem, jenomže stále nemohla najít takovou kvalitní hypotéku, kterou by jim dali. A kamarádka mi právě řekla, že jim dali zrovna nebankovní americkou hypotéku. Byla jsem opravdu hodně ráda, protože moje kamarádka už asi dva roky stále mluvila o tom, že by si chtěla pořídit nějaký menší byt třeba o velikosti tři plus jedna. Prý by jí to stačilo, ale hlavně nechce platit nájem. Moc by si přála mít vlastní bydlení, a tak se jí to naštěstí konečně už vyplnilo.